fbpx

Naturopatická lékařka

Bio:
Kanadská doktorka Katarina Vaculík si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrz osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žije v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustály zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4-letech intenzivního studia oboru „Naturopathic Doctor“ na škole „Canadian College of Naturopathic Medicine“ získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND) ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost.

Téma:
Naturopatický přístup k léčbě diabetu II. typu

Abstrakt:
Chronická onemocnění často detekována v pozdním stádiu, zvyšuje pravděpodobnost invalidity a předčasné smrti, přičemž obě z nich lze do značné míry předcházet.
Prevalence diabetu typu 2 se od roku 1980 více než zdvojnásobila z odhadovaných 153 milionů na 347 milionů v roce 2008. Očekává se, že do roku 2030 bude žít s diabetem 7,8% dospělé populace na světě. WHO předpokládá, že úmrtí na diabetes se v letech 2005 až 2030 zdvojnásobí.