fbpx

Předsedkyně ČNS, předsedkyně evropské rady WNF, klinická naturopatka

Bio:
Kateřina Boesenberg je plně kvalifikovaný klinický naturopat a nutriční terapeut. Oborům nutriční výživy a celostní přírodní medicíny se začala věnovat v roce 2001 na Australasian College of Natural Therapies (Sydney, Austrálie). Odborné obory klinickou naturopatii a klinickou nutriční medicínu (Dip. Nut. 2005, Adv. ND 2006) pak začala profesně studovat v roce 2003 na Nature Care College v Sydney. Po jejich dokončení si rozšířila vzdělání o diplom z univerzity Charlese Sturta v oboru zdravotnictví – alternativní medicína, který obdržela v roce 2007.
Roku 2005 si založila vlastní soukromou praxi a spolupracovala s naturopatickými klinikami různého zaměření, a to až do počátku roku 2010, kdy se přestěhovala ze Sydney do Prahy, kde v současnosti vede privátní praxi.
Kateřina v roce 2013 založila Českou naturopatickou společnost na podporu rozvoje klinické naturopatie v České republice a Školu Klinické Naturopatie, kde se věnuje převážně přednáškové a lektorské činnosti.
Na počátku roku 2018 byla zvolena předsedkyní Evropského výboru Světové naturopatické federace (WNF), kde se podílí na prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností, zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

Téma:
Osa HPA a regulace stresové reakce jako prevence civilizačních chorob

Abstrakt:
Chronický stres je již dlouho považován za důležitý faktor ve vývoji civilizačních chorob. Ačkoli akutní stresová odpověď má v našem organismu své důležité místo, dlouhodobá stimulace nadledvin vede k reakcím pozměňujícím funkce mnoha systémů, a přispívá tak ke vzniku chronických onemocnění.em na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.